Klaipėdos rajonas ir toliau teikia humanitarinę pagalbą Ukrainos Lymano miestui

12/13/20221 min read

Gruodžio 9 d. Klaipėdos rajono savivaldybės Taryba vienbalsiai pritarė humanitarinės pagalbos teikimui mūsų miestui partneriui Ukrainoje – Lymanui. Partneriams dar šį mėnesį bus išsiųstas greitosios pagalbos automobilis, krovininis mikroautobusas, generatoriai, benzininiai pjūklai, kirviai. Kitą mėnesį bus perkama šiukšliavežė ir vandens cisterna, palydovinės interneto stotys. Iš viso paramai skirta daugiau nei 80 tūkst. eurų.

„Su Lymano meru Aleksandru Žuravliovu ryšį palaikome nuo pat Rusijos pradėto karo Ukrainoje pradžios. Kai kalbėjomės apie tai, ko šiuo metu jiems labiausiai reikia, situacija Lymane buvo tikrai sudėtinga. Rusijai ir toliau atakuojant energetinę infrastruktūrą trūkinėja elektros, vandens, šildymo tiekimas. Tad nuspręsta pirkti tai, kas šiuo metu jiems reikalingiausia, ką galima panaudoti žmonių gelbėjimui, infrastruktūros atstatymui. Ne kartą sakiau, kad prie Ukrainos kovos su teroristine valstybe mes prisidėsime, kuo galėsime. Ir tai darysime, kol Ukraina laimės“, – teigia Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Vasarą Klaipėdos rajono savivaldybė į Lymaną išsiuntė paramos už maždaug 50 tūkst. eurų. Buvo perduoti du automobiliai, kurie naudojami iki šiol. Taip pat išsiųsta reikalingiausių vaistų siunta.