Klaipėdos rajonas – mano namai, o, kaip sakoma, kur tavo namai, ten ir tavo širdis. Nors mokslai ir darbas retkarčiais nublokšdavo į kitus miestus, gimtinė man visuomet išliko pirmoje vietoje. Čia praleidau didžiąją gyvenimo dalį, sukūriau šeimą ir savo ateitį taip pat toliau matau būtent čia. Noriu, kad Klaipėdos rajonas augtų, klestėtų ir gražėtų. Noriu, kad ne tik jo gyventojams čia būtų vis maloniau ir patogiau gyventi, bet ir vis dar besvarstantiems ir ieškantiems naujų namų tai taptų vienas iš patraukliausių pasirinkimų.

Džiaugiuosi, kad eidamas mero pareigas ir dirbdamas Jums galiu ne tik svajoti apie tokią rajono viziją, bet ir realiais sprendimais bei darbais prie jos artėti. Tad kai 2019-ais metais tapau Jūsų meru, atėjau į šį postą ne su pažadais, o realiu reikalingų darbų planu, kurį iš karto pradėjau įgyvendinti. Taip jau yra gyvenime, kad galbūt ne viskas einasi taip sklandžiai, kaip norėtųsi, tačiau galiu drąsiai pasakyti, kad judėjome ir toliau užtikrintai judame į priekį.

Žinoma, būtų nesąžininga, jei sakyčiau, kad viską padariau vienas. Tikrai ne. Už kiekvieno įgyvendinto projekto, nutiesto kelio ar pastatytos mokyklos stovi dešimtys žmonių ir šimtai jų darbo valandų. Niekas nėra pajėgus įgyvendinti tokios darbų apimties vienas. Tačiau tikiu, kad meras būtent ir turi būti tas žmogus, kuris suburia komandą, galinčią ir nuoširdžiai norinčią dirbti dėl rajono, dėl jo žmonių. Niekada neturėjau jokių asmeninių interesų, nesprendžiau savo problemų, stengiausi užtikrinti, kad svarbiausi darbai nepaskęstų politinėse rietenose. Manau, tai pavyko padaryti ir po ketverių metų jau galime matyti daugybę gražių pokyčių visame rajone.

Klaipėdos rajonui ir mūsų šaliai aktyviai atstovauju ne tik Lietuvoje, bet ir Briuselyje. 2019 metais tapau Europos Sąjungos Regionų komiteto nariu. Priklausau Gamtinių išteklių ir Švietimo, jaunimo, kultūros ir mokslinių tyrimų komisijoms, esu politinės grupės Europos aljansas narys.

Biografijos faktai

Gimiau 1960 m. lapkričio 5 d. Trušelių kaime, Sendvario seniūnijoje, Klaipėdos rajone. Čia gyvenu iki šiol.

1985 m. baigiau Kauno technologijos universiteto (anksčiau – Kauno politechnikos institutas) Elektrotechnikos fakultetą ir įgijau inžinieriaus energetiko specialybę.

Pagal paskyrimą pradėjau dirbti Kauno 3-iojoje gelžbetoninių konstrukcijų gamykloje energetiku. Po metų buvau paskirtas įmonės vyr. energetiku.

1990 m. grįžau į gimtinę ir kartu su tėvais pradėjau ūkininkauti.

Aktyviai įsitraukiau į žemės ūkio organizacijų veiklą – vadovavau Lietuvos pieno gamintojų asociacijos tarybai, buvau Pieno tarybos prie Žemės ūkio ministerijos pirmininkas, Žemės ūkio rūmų prezidiumo, žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviškas pienas“ valdybos narys.

Dvi kadencijas buvau Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų pirmininku.

Tris kadencijas Klaipėdos rajono gyventojams atstovavau Savivaldybės taryboje, dirbau Kaimo reikalų komitete, buvau jo pirmininkas.

Esu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys. 2016 m. vienmandatėje Gargždų apygardoje buvau išrinktas į Lietuvos Respublikos Seimą.

Nuo 2016 m. gruodžio iki 2018 m. gegužės ėjau Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro pareigas.

2019 m. buvau išrinktas Klaipėdos rajono meru.

Kalbu anglų ir rusų kalbomis.

Esu vedęs, turiu 4 vaikus.

Pomėgiai: žvejyba, kelionės, kalnų slidinėjimas, žygiai baidarėmis.

Regionų komitetui priklausantys nariai Europos komisijai teikia nuomones dėl klausimų, kurie itin aktualūs savivaldybėms. Tai ir švietimas, aplinkosauga, transportas, jaunimo reikalai, socialinė politika. Regionų komitetų pagrindinis tikslas ir yra, kad Europos sąjunga girdėtų savivaldą, nes būtent savivaldybėms tenka įgyvendinti net tris ketvirčius Briuselyje priimtų teisės aktų.

Patikinu Jus, kad esu meras, kuriam tikrai rūpi. Rūpi Jūsų nuomonė ir kaip Jūs norite matyti mūsų visų rajoną. Tad jei norite prisidėti savo idėjomis, turite pasiūlymų ar tiesiog norite būti dalimi viso to, kas yra daroma, lauksiu Jūsų laiškų el. paštu meras@broniusmarkauskas.lt