Finansavimas Sendvario seniūnijos infrastruktūrai per pastaruosius kelerius metus išaugo net keliolika kartų

12/1/20223 min read

Maždaug 17 kartų – tiek per pastaruosius ketverius metus išaugo finansavimas Sendvario seniūnijos kelių infrastruktūrai. Per šį laikotarpį daugelyje gyvenviečių buvo išasfaltuota ne viena gatvė, atsirado apšvietimas, patiesti lietaus nuotekų tinklai, padaryta ir daug kitų reikalingų darbų.

Keliams skirtos lėšos iki 2022 metų

Sendvaris – sparčiausiai auganti seniūnija Klaipėdos rajone. 2022 m. rugsėjo 1 d. joje gyvenamąją vietą buvo deklaravę jau 15938 gyventojai. Toks gyventojų augimas kelia nemažai iššūkių tiek dėl kelių, tiek dėl švietimo infrastruktūros, todėl Savivaldybė tam skiria nemažai dėmesio.

Per pastaruosius ketverius metus į Sendvario seniūnijos infrastruktūros gerinimą buvo mestos nemažos lėšos. 2018 metais ši suma siekė 140 tūkstančių eurų, tačiau nuo 2019 ji pradėjo sparčiai augti. 2019-aisiais ji sudarė jau 582 tūkst. eurų, 2020 metais 2,5 mln., pernai – 2,3 mln., o šiemet vėl per 2 mln. eurų. Visos šios lėšos skirtos keliams, apšvietimui, šaligatviams.

Gatvės, sulaukusios rekonstrukcijos

Naujas asfaltas buvo paklotas Ginduliuose – Aitvarų ir Kalnelio gatvėse, Sudmantuose – Aušros ir Sudmantų gatvėse, Klemiškės II kaime – Baukštininkų gatvėje, Trušeliuose – Agilos ir Danės gatvėse, Mazūriškiuose – Lenkviečių gatvėje. Jakuose – Mėtų, Pergalės, Šviesos, Pašto gatvėse. Apšvietimas įrengtas Jurgaičių bei Šilelių g. Mazūriškiuose, Naujojoje g. Purmaliuose, Baukštininkų g. Klemiškės II kaime ir kitur. Paviršinių nuotekų šalinimo tinklai įrengti Gindulių Toplaukio gatvėje, dalyje Liepų ir Ievų gatvių, Jakuose – Pašto, Jubiliejaus, Pavasario bei Austėjos gatvėse.

Šiuo metu sprendžiama Jurgaičių, Šilelių ir Agilos šaligatvių problema. Kadangi čia nėra laisvos valstybinės žemės, Savivaldybė yra inicijavusi žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūras. Tai atlikus, bus galima formuoti sklypus ir projektuoti gatvėse šaligatvius, dviračių takus ir apšvietimą. Prie Slengių karjero jau projektuojama nauja viešoji erdvė. Bus įrengti pėsčiųjų takai, apšvietimas ir kiti patogumai.

Dėmesys skiriamas ne tik Savivaldybės, bet ir valstybės keliams. Savivaldybė, siekdama, kad LAKD priklausantys ir mūsų seniūnijoje esantys keliai kuo greičiau sulauktų remonto, pasirašė su Direkcija sutartis, kuriose įsipareigojo prisidėti prie jų remonto ir taip šias gatves pakėlė į prioritetinį direkcijos projektų sąrašą. Šiuo metu jau yra projektuojama Ežero, Rasytės, Šimkų gatvės. Kai bus užbaigti darbai šiose gatvėse, atsiras apšvietimas, pėsčiųjų ir dviračių takai iki Radailių, šiuolaikiškos autobusų stotelės. Tas pats ir su Dangaus gatve, LAKD jau projektuoja būsimus darbus dėl apšvietimo ir šaligatvių.

Naujos mokyklos ir darželiai

Švietimo infrastruktūra Sendvaryje – dar vienas nemažas iššūkis, kurį stengiamasi kuo greičiau išspręsti. Statistika labai paprasta. Sendvaryje vaikų iki 7 metų yra 1736, dar 1638 nuo 7 iki 16 metų. Jiems visiems reikia darželių ir mokyklų. Viena nauja pradinė mokykla su darželiu jau šį rugsėjį atvėrė duris Jakuose. Investicijos čia siekė daugiau nei du milijonus eurų.

Praėjusią savaitę paskebta apie dar vienos mokyklos statybas Agilos gatvėje Trušeliuose. Projektas, kurio vertė beveik 30 milijonų eurų, turės būti užbaigtas iki 2026 metų rugsėjo. Būsimi investuotojai pastatys ne tik pagrindinę mokyklą su darželiu, bet ir sukurs naują sporto ir laisvalaikio infrastruktūrą visiems seniūnijos gyventojams. Kitas darželis planuojamas Mazūriškiuose. Jau paskelbtas konkursas projektavimo darbams. Darželis duris turėtų atverti per trejus ateinančius metus, o jame ugdytis galės apie 150 vaikų.

Šį gruodį turėtų būti baigtos ir Slengių daugiafunkcio centro priestato statybos, todėl jau nuo sausio jame galės mokytis dar apie keturios dešimtys darželinukų.