Andrius Vainius: esu ūkininkas, todėl man nesvetimos žemės ūkio problemos

1/31/20232 min read

Jau du dešimtmečius ūkininkauju savo gimtajame Endriejave. Čia kartu su šeima plėtoju mišrųjį ūkį. Kodėl ši veikla? Todėl, kad žemės ūkis – ne tik įdomi, sparčiai tobulėjanti bei naujovių kupina, tačiau ir begalę iššūkių skatinanti įveikti bei dėmesio reikalaujanti sritis. Darbas nelengvas, o kokie bus metai, daug lemia orai, produkcijos supirkimo kainos ir panašiai.

Tačiau nesiskundžiu. Manau, kad darbas žmogų tikrai puošia. Išlaikau ne tik savo šeimą, bet esu sukūręs ir darbo vietų kitiems. Be to, dirbu mėgstamą darbą, o tai juk ir yra svarbiausia. Be abejonės, neapsiriboju tik šia veikla. Jau antra kadencija esu Klaipėdos rajono tarybos narys. Daugelis gal net nesusimąsto, kad savivalda yra labai svarbi. Sprendimai, priimami Taryboje, paliečia mus visus. Nuo Tarybos sprendimų priklauso visas kasdieninis mūsų gyvenimas. Taryba sprendžia, koks finansavimas bus skiriamas rajono mokykloms ir darželiams, kiek lėšų skirti gyventojų idėjoms, kokie projektai bus įgyvendinami ir dar daug kitų dalykų, kuriais mes naudojamės ir gyvename kasdien.

Tarybos nario darbas neapsiriboja vien sprendimų priėmimu, priklausau ar vadovauju net kelioms komisijoms – Peticijų, Etikos ir Žemės ūkio ir kaimo plėtros rėmimo. Priklausau ir Vietos ūkio ir kaimo reikalų komitetui. Todėl nenuostabu, kad ypač didelį dėmesį skiriu klausimų, susijusių su žemės ūkio problemomis, nagrinėjimui. Pats būdamas ūkininkas tikrai turiu daug kompetencijos bei darbinės patirties. Be to, nepamirštu gimtojo miestelio problemų bei jų žmonių, stengiuosi aktyviai nagrinėti ir spręsti kylančias ar esamas problemas, kadangi tai yra vienas didžiausių mano prioritetų.

Manau, kad mano patirtis, sukaupta tiek ūkininkaujant, tiek dirbant politikoje, yra naudinga rajonui. Todėl šį pavasarį vėl kandidatuosiu į Klaipėdos rajono tarybą. Tai darau su stipria komanda, su kuria dirbu jau ne vienus metus – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Pagrindinis motyvas, dėl ko esu su šia komanda – LVŽS puoselėjamos vertybės, keliami bei sparčiai įgyvendinami tikslai.

Šioje komandoje aš matau pagarbą kiekvienam žmogui. Matau, kad visi yra girdimi ir į visų nuomones įsiklausoma. Turbūt tai neturėtų stebinti, nes sąrašo lyderis – meras Bronius Markauskas, kuris yra sukaupęs didžiulę patirtį.

Noriu ir toliau dalyvauti vystant gimtąjį kraštą, puoselėti jį, kad šis būtų patrauklus mūsų gyventojams. Būdamas Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos nariu galiu geriau įsigilinti, išgirsti ir veikti siekiant spręsti gyventojų problemas. Sukaupęs didelę patirtį žemės ūkio srityje galiu ne tik įvertinti su ja susijusių žmonių lūkesčius, tačiau ir teikti atitinkamus pasiūlymus, strategijas, kaip tobulinti šią sritį.